De hoofdstrip van deze editie · vers van de pers 11·05·2026
Nieuw! Cover van Law of Athena (Blue Ring Studios)

Law of Athena

Uitgeverij: Blue Ring Studios · uitgebracht 11 mei 2026

Uilen op olijftakken, gouden munten en de tempels van de Olympus: Law of Athena is Blue Ring Studios die de godin van de wijsheid naar de rollen haalt. Sticky wilds, uitbreidende symbolen en een bonuswiel vormen het arsenaal. Voor deze editie kon ik geen eigen demo-beeld vastleggen, dus ik beoordeel hem op de specificaties en de mechaniek die eronder ligt.

RTP96,24%
VolatiliteitMiddel
Max. winst5.480×
InzetZie casino
RasterSticky & uitbreidende wilds
Uitgebracht11·05·2026
Alleen KSA-vergunninghouders · door de redactie nagetrokken

Waar speel je Law of Athena?

sponsors van de League met een Nederlandse vergunning — bonussen alleen voor 24+

1
Jack'sKSA-vergunning 1959
Los daarvan: €50 aan Free Spins24+
Stop op tijd. 18+
Naar casino
2
Holland Casino OnlineKSA-vergunning 1610
tot 350 Free Spins (à €0,10)24+
Min. storting €10 · inzetvereiste 30x · Stop op tijd. 18+
Naar casino
3
UnibetKSA-vergunning 1730
€50 aan free spins24+
Stop op tijd. 18+
Naar casino
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+ · Alle bovenstaande casino's zijn vergunninghouders in het register van de Kansspelautoriteit (KSA) en aangesloten op CRUKS. Bonussen zijn in Nederland uitsluitend beschikbaar voor spelers van 24 jaar en ouder; bonusvoorwaarden zijn altijd van toepassing. Speel bewust.
De recensie · zeven panels, één bende

Law of Athena in de recensie

zelf gespeeld in de demo, cijfers uit de officiële specificaties van Blue Ring Studios

1Waar dit spel over gaat

De Griekse mythologie is een van de meest uitgemolken thema's in de slotwereld, en Law of Athena voegt daar op het eerste gezicht weinig nieuws aan toe: Athena, haar uil, gouden munten en marmeren zuilen. Blue Ring Studios (onder de Games Global-paraplu) mikt duidelijk op herkenbaarheid. De vraag is dus niet of het thema origineel is, maar of de features het spel dragen.

2Sticky en uitbreidende wilds

Hier zit de kern. Wilds kunnen plakken (sticky) én uitbreiden over een hele rol, en er vallen willekeurige extra wilds op de rollen. Die combinatie kan bij opeenvolgende spins een raster opbouwen waarin de wilds elkaar versterken. Voeg daar de multiplier aan toe die de spec noemt, en je hebt de ingrediënten voor een enkele ronde die flink kan oplopen.

3Symboolverzameling & bonuswiel

Er is een energie-/verzamelmechaniek — je spaart symbolen richting een doel — en een bonuswiel dat de bonusronde of extra beloningen ontsluit. Het additieve symbool en de uitbreidende symbolen suggereren een bonus waarin het raster stap voor stap voller wordt. Zonder eigen spelbeeld kan ik niet zeggen hoe soepel die opbouw voelt, maar op papier is er meer laagjes dan het thema doet vermoeden.

4Volatiliteit & RTP

De RTP staat op 96,24% — netjes boven de 96%-drempel, en daar ben ik blij mee. De volatiliteit is middel en het plafond ligt op 5.480× je inzet, een wat ongebruikelijk maar concreet getal. Middenvariantie plus een fatsoenlijke RTP betekent doorgaans een spel dat je een tijdje meeneemt zonder je snel leeg te trekken. Dat is precies de doelgroep hier.

5Voor wie is dit?

Voor de speler die van Griekse mythologie houdt en een middenvariant slot zoekt met wild-opbouw en een eerlijke RTP. Zoek je een vernieuwend thema, dan biedt Athena dat niet — het is de zoveelste tocht naar de Olympus. Maar de sticky-en-uitbreidende wilds geven het spel genoeg eigen ritme om de gang waard te zijn.

Uit het spel zelf genoteerd

De spelregels

zoals waargenomen in de demo

  1. Winnende combinaties vallen volgens de betaallijnen; de godin en haar symbolen betalen het meest.
  2. Wilds kunnen plakken (sticky) en uitbreiden over een volledige rol; er vallen ook willekeurige extra wilds op de rollen.
  3. Een multiplier kan op winsten met wilds worden toegepast, zodat een enkele ronde flink kan oplopen.
  4. Uitbreidende symbolen en een additief symbool bouwen het raster op tijdens de bonus.
  5. Een symboolverzameling (energie) en een bonuswiel ontsluiten de bonusronde en extra beloningen.
Rechtstreeks uit het SYMBOL PAYOUT-paneel

Uitbetalingstabel

5 / 4 / 3 = aantal gelijke symbolen op aangrenzende rollen (Multiway)

Hoge symbolen
TopsymboolWaarden volgen uit de uitbetalingstabel van het spel
Lage symbolen (kaarten)
A · K · Q · J · 10De laagst betalende symbolen
Speciale symbolen
WildVervangt de overige symbolen behalve bonus; rol en waarde worden ingevuld uit de tabel.
Scatter / bonusTriggert de bonusfunctie; het benodigde aantal wordt ingevuld.

De waarden worden rechtstreeks afgelezen uit het SYMBOL PAYOUT-paneel van het spel door de redactie.

Echte kaders uit mijn eigen demo-sessie · geen persfoto's

Hoe ik speelde

de kaders komen uit een echte ronde in de demo-modus

De redactie speelt deze strip binnenkort. Zodra Sanne Law of Athena zelf in de demo heeft gespeeld, verschijnen hier de echte kaders uit haar eigen ronde — geen persbeelden.
Het redactie-oordeel · gespeeld en gestempeld

Het oordeel

de plussen, de minnen en het cijfer

Pluspunten

  • Nette RTP van 96,24%, boven de norm
  • Sticky en uitbreidende wilds geven eigen ritme
  • Middenvolatiliteit: prettig voor langere sessies
  • Meerdere lagen: multiplier, verzameling én bonuswiel

Minpunten

  • Griekse mythologie is een sleets thema
  • Plafond van 5.480× is degelijk, niet spectaculair
  • Weinig visueel onderscheidend van de concurrentie
  • Geen eigen spelbeeld beschikbaar om te verifiëren
7,1/10Goedgekeurd

Een middenvariant mythologieslot dat het van zijn wild-opbouw en eerlijke RTP moet hebben. Geen verrassing in thema, wel degelijk uitgevoerd.

Achter de tekentafel · wie stempelt hier eigenlijk?

De recensent

de vaste byline onder de strips van dit blad

Portret van recensent Sanne Vermeer
Slotrecensent & striptekenaar · Utrecht · byline van de recensies

Illustrator van opleiding (34); begon met het tekenen van casino-cartoons en bleef hangen bij het spelen en beschrijven van de slots erachter. Speelt de strips zelf en tekent er de stempels bij — enthousiast over het spel, nooit over de hype. «Eerlijk blijft eerlijk» is haar stopwoord.

  • Speelt elke slot een volle sessie in de demo-modus — basisspel én bonusronde.
  • Noteert alleen echte pieken uit haar eigen sessie; geen persfoto's, geen geleende cijfers.
  • RTP, volatiliteit en max. winst uitsluitend uit de officiële specificaties van de uitgeverij.
  • Controleert elk casino in het KSA-register; vermeldt 24+ bij elke bonus.
Vragen aan de redactie · over deze strip

Vragen over Law of Athena

beantwoord vanachter de typemachine

VWat is de RTP en de maximale winst van Law of Athena?+
De RTP is 96,24% en de maximale winst is 5.480× je inzet, volgens de specificaties van Blue Ring Studios. De volatiliteit is middel.
VHoe werken de wilds?+
Wilds kunnen plakken (sticky) en uitbreiden over een volledige rol, en er vallen willekeurige extra wilds op de rollen. In combinatie met de multiplier kan een enkele ronde daardoor flink oplopen.
VIs er een bonusronde?+
Ja. Via een symboolverzameling (energie) en een bonuswiel ontsluit je de bonusronde, waarin uitbreidende en additieve symbolen het raster stap voor stap voller maken.
VKan ik Law of Athena gratis proberen?+
Ja, er is doorgaans een demo-versie waarin je zonder echt geld speelt. Zo leer je de wilds, de multiplier en het bonuswiel kennen. Voor deze recensie was geen bruikbaar demo-beeld beschikbaar, dus het oordeel is op de specificaties gebaseerd.
VBij welke vergunde casino's kan ik dit spelen?+
League of Reels biedt zelf geen kansspelen aan; wij zijn een onafhankelijke recensiesite. Spelen doe je uitsluitend bij aanbieders met een vergunning van de Kansspelautoriteit (KSA). Speel bewust, deelname is voorbehouden aan spelers van 18 jaar en ouder, en gebruik zo nodig CRUKS, het Nederlandse zelfuitsluitingsregister.